sardi
02 بهمن 1401 - 14:49

اکران همزمان فیلم‌های چهل‌ویکمین جشنواره فیلم فجر در کردستان

سنندج- مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از اکران همزمان فیلم‌های چهل‌ویکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر در سنندج خبر داد.

علی اصغر دریایی در گفت و گو با خبرنگار مهر اظهار کرد: امسال نیز همچون سال‌های گذشته، سازمان امور سینمایی و سمعی بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی امکان اکران همه فیلم‌های راه‌یافته به بخش‌های مختلف چهل‌ویکمین جشنواره فیلم فجر در استان کردستان را فراهم کرده است.

وی افزود: اکران همزمان آثار جشنواره فیلم فجر در استان کردستان در سال‌های قبل با استقبال بی‌نظیری مواجه بوده است.

دبیر شورای فرهنگ عمومی استان کردستان تصریح کرد: تاثیرگذاری تماشای فیلم در فرهنگ‌سازی و همچنین کاهش و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی، یکی از مهم‌ترین اهداف اکران همزمان آثار جشنواره فیلم فجر در استان است.

دریایی افزود: بر این اساس امکان حضور مردم مناطق حاشیه شهر برای دیدن فیلم‌های این دوره از جشنواره را فراهم خواهیم کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان عنوان کرد: فیلم‌های این دوره از جشنواره در دو سالن شماره یک و شماره دو پردیس سینمایی بهمن سنندج اکران خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: اگرچه سازمان سینمایی و سمعی بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکنون امکان و مجوز اکران در پردیس سینمایی بهمن سنندج را صادر کرده است، اما بدون شک تلاش خواهیم کرد در صورت موافقت سازمان سینمایی کشور علاوه بر سنندج در یک یا دو شهر دیگر استان نیز اکران همزمان آثار جشنواره را داشته باشیم.

دریایی درباره حضور فیلمسازهای استان کردستان در این رویداد هنری گفت: ویژه برنامه‌هایی برای تجلیل و قدردانی از فعالان عرصه فیلمسازی استان، در ایام اکران فیلم‌های چهل‌ویکمین جشنواره فیلم فجر در استان کردستان تدارک دیده شده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 990659