sardi
06 دی 1401 - 11:50

عملکرد خود را همواره با مسیر شهدا تطبیق دهیم

سنندج- استاندار کردستان گفت: باید بدانیم که تنها مسیر تعالی و عزت راه شهداست و عملکرد خودمان را همواره باید با این مسیر تطبیق دهیم.

به گزارش خبرنگار مهر، اسماعیل زارعی‌کوشا روز سه شنبه در مراسم تشییع پیکر مطهر شهدای گمنام در سنندج با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه (س) اظهار کرد: سلام و درود می‌فرستیم به همه جانباختگان راه حق و عدالت و به این شهدای گلگون کفن به کردستان خیر مقدم عرض می‌کنیم.

وی افزود: شهادت بالاترین مدال افتخار و مدال بندگی است و آنگونه که پیامبر اعظم فرمودند که برتر از هر نیکی، نیکی دیگری است الا شهادت و بالاتر از آن هیچ نیکی وجود ندارد.

استاندار کردستان خاطر نشان کرد: خدا را شاکریم که در روز شهادت حضرت فاطمه (س) افتخار حضور در مراسم تشییع پیکر مطهر شهدای گمنام را داشته باشیم.

زارعی کوشا افزود: خیابان‌ها و محلات کردستان و سنندج مملو از خاطرات بزرگوارانی است که برای تأمین امنیت مردم و سربلندی اسلام فداکاری‌ها کرده اند و جان پاک خود را نثار کرده اند.

وی اظهار داشت: جوانان و نوجوانانی که برای بهره بردن از لذت‌های دنیا و برای اینکه در مسیر رشد و ارتقای تحصیلی قدم بردارند محق تر بودند اما مردم و آسایش جامعه اسلامی را بر خود ترجیح دادند و مردانه پای در مسیری نهادند که عزت و افتخار حسینی و مرگ سرخ بود.

استاندار کردستان تصریح کرد: مرگ عزتمندانه را بر زندگی ذلیلانه ترجیح دادند و مشعل‌های فروزان همه ما شدند.

زارعی کوشا افزود: شهدای ما حجت‌های بزرگ خداوند بر ما هستند و سند حقانیت انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران هستند.

وی خاطرنشان کرد: حقیقت نظام اسلامی در وجود شهدا متبلور است و آن‌هایی که امروز از ابزار رسانه برای انحراف افکار نسل جوان استفاده می‌کنند و به دنبال قطع رابطه مردم و انقلاب هستند باید بیایند که همه اقشار مردم به شهدا عشق می‌ورزند و به مقام شهدا غبطه می‌خورند.

استاندار کردستان اظهار کرد: امروز شهر ما به عطر شهیدان گمنام معطر شده است دارای یک پیام بزرگ برای ماست که بدانیم برگزاری یادواره شهدا برای این است که رفتار و عملکرد خود را با حقیقتی به نام شهید تطبیق دهیم.

زارعی کوشا افزود: اگر انحرافی وجود دارد باید اصلاح شود و اگر پست و مقام دنیوی ما را از مسیر درست منحرف کرده است ورود شهدای گمنام فرصتی است برای اصلاح امور خود تا به جهانیان نشان دهیم که ملت ایران در این چهار دهه با عزت و اقتدار با تأسی از منویات امام راحل و رهبر معظم انقلاب ایستاده اند.

وی خاطرنشان کرد: این مردم برای حفظ کیان نظام از همه چیز خود خواهند گذشت و امروز جهاد تبیین کلید واژه همه انقلابیون و دلسوزان انقلاب است.

استاندار کردستان در ادامه سخنان خود اظهار داشت: امروز ابزار رسانه به دنبال این هستند که جامعه را از حقایق عالم دور بدارند و خواسته‌های خودشان را با انواع ترفندها به نسل جوان ما القا کنند.

زارعی کوشا خاطرنشان کرد: افتخار ما این است که امروز دولتی سر کار است که خود را یک خادم و سرباز ملت ایران می‌داند و هرگاه این دولت در مسیر موفقیت قرار گرفت دست‌های معاندان خارجی و مزدوران داخلی برای جلوگیری از این موفقیت‌ها تلاش کردند.

وی افزود: القای خود کم بینی از حربه‌های دشمنان علیه ملت ایران است و این مهم را در دوران کرونا و حین ساخت واکسن داخلی کرونا مشاهده کردیم.

استاندار کردستان اظهار داشت: در سال ۸۸ و در نهم دی ماه شاهد خروش ملت ایران بودیم و فتنه آمریکایی و اسرائیلی را جمع کردند و این خروش پ حماسه ملی باید برای نسل‌های آینده بازگو شود.

زارعی‌کوشا تأکید کرد: ما فراموش نکردیم که آنهایی که در منطقه انواع توطئه‌ها را انجام دادند اکنون در مقابل جمهوری اسلامی زانو زده اند.

وی افزود: امروز پیام بزرگ شهیدان به همه ما این است که بصیرت داشته باشیم و مرعوب توطئه‌های دشمنان نشویم و به ویژه این پیام بزرگ مربوط به مسئولان و مدیران است.

استاندار کردستان تصریح کرد: فراموش نکنیم که چه وظیفه و رسالت بزرگی که بر عهده داریم و همواره پاسدار خون شهیدان باشیم چرا که وظیفه ما خدمت به مردم و تلاش برای تعالی جامعه است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 938048