sardi
27 اسفند 1401 - 16:14

نخستین رویداد ملی اتم در خراسان رضوی برگزار شد/ راه‌یابی ۳ اتم برگزیده به مرحله کشوری‌

نخستین رویداد ملی اتم در خراسان رضوی با ارائه ۱۳ اتم (الگوها و تجربه‌های ‌موفق) در سالن همایش‌های شهدای هلال احمر مشهد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، نخستین رویداد ملی اتم در خراسان رضوی با ارائه 13 اتم (الگوها و تجربه‌های ‌موفق) در سالن همایش‌های شهدای هلال احمر مشهد ‌با حضور جمعی از  اساتید، دانشجویان، نخبگان، فرهیختگان و ایده‌پردازان با شعار «من یک اتم هستم» با محوریت حل مسائل عمومی کشور به صورت خلاقانه و با تأکید بر توانایی جوانان برگزار شد.

‌محسن دوباشی مدیرعامل ستاد پیشرفت جامعه منطقه‌ای ‌با بیان چگونگی شکل‌گیری اتم گفت: از سال 97 با جمعی از فعالان اجتماعی شهر مشهد درباره فرصت‌های اجتماعی بحث و تبادل نظر شد تا گروه‌هایی که می‌توانند برای حل مشکلات و مسائل عمومی کشور راه حل ارائه دهند شناسایی شوند.

وی بیان کرد: در این فرایند سه شاخصه اصلی اتم حل مسئله، فعالیت‌های خلاقانه و نوآورانه و مشارکت اجتماعی به عنوان شاخصه اصلی انتخاب شد و فعالان اجتماعی به جای مسؤلین به بیان مسائل پرداختند.

دوباشی اظهار کرد: در فصل نخست اتم که از شبکه یک سیما نیز پخش شد بیش از 3 هزار اتم شناسایی شد و در نهایت اتم برگزیده کشور انتخاب شد.

وی افزود: امروز به این نتیجه رسیدیم به جای اینکه در تهران منتظر الگوها باشیم به استان‌های مختلف برویم و اتم‌های مختلف را شناسایی کنیم.

وی با اشاره به اینکه اتم مبتنی بر حوزه نوآوری‌های اجتماعی است گفت: امروز رویداد اتم به ایستگاه 24 رسیده و اتم‌های بسیاری در حوزه‌های مختلف شناسایی شده است.

در ادامه این مراسم افراد الگوها و تجربه‌های خود را در حوزه مربی‌گری کودک و نوجوان، کنشگری اجتماعی، آموزش و فرهنگ، ازدواج آسان، ترویج کتابخوانی، حمایت از دختران و زنان بدسرپرست، تربیت غیر رسمی نوجوانان، تربیت مدیران و توسعه کسب و کارها، آموزش و پژوهش و محیط زیست را ارائه و راهکارهای حل مسائل مختلف را بیان کردند.

به گزارش تسنیم، رویداد ملی اتم با هدف انتخاب جوان برتر هر استان در زمینه نوآوری اجتماعی ‌‌برگزار شد که با پالایش‌هایی که قرار است از سوی دبیرخانه رویداد ‌انجام شود سه اتم به انتخاب داوران استان خراسان رضوی انتخاب خواهد شد تا به مرحله کشوری راه یابند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1099186